HİZMETLERİMİZ

Şirketimiz Hizmetlerini ana başlıklar halinde şöyle sunabiliriz.

FİZİBİLİTE ÇALIŞMALARI

İşverenin isteği doğrultusunda, proje dizayn safhasında sistem seçimi ve optimum işletme maliyet çalışmalarının yapılması. Bu çalışmaların yapılabilmesi için yatırımcıdan en az bir avan mimari beklenmektedir.

PROJE VE TASARIM ÇALIŞMALARI

HASEL taahhüt firması olmasıyla beraber, taahhüt hizmetlerinden edinmiş olduğu tecrübelerini de kullanarak her bir proje ve tasarım çalışmasını, mümkün olan en iyi şekilde yapmaya özen göstermektedir. Buna bağlı olarak işin küçük veya büyük kapsamlı olmasına bakmaksızın firma yönetimimiz her bir iş için aynı özeni ve kaliteyi sunmayı şiar edinmiştir. Tasarım konularında, mühendislik bölümünde çalışanların tecrübeli ve eğitimli olması ve bu grup personelinin kendisini geliştirmesi ve araştırma yapması hedeflenmiştir. Bunun için tüm teknik personelin seminerlere katılmalarına özen gösterilmektedir. HASEL in kurulduğu günden bu zamana kadar proje çizimlerinde AutoCAD kullanılmaktadır. Firmamızın Proje ve tasarım grubu merkez ofiste mühendislik hizmetlerini vermektedir. Ayrıca, şantiyelerimiz için teknik ressamlarımız ilgili şantiyede şantiye şefine bağlı olarak hizmet vermektedirler. Mühendislik ve tasarım çalışmalarında bir diğer önemli husus da, saha mühendislerinin ve teknik ressamlarının, HASEL merkez Mühendislik bölümü tarafımdan kontrol ve koordine edilmesidir. Bütün taahhüt işlerinde temel mühendislik ve sistem tasarımı HASEL merkez mühendislik tarafından hazırlanır. Fakat Shop-drawing ve As-built projeleri ise şantiye proje grubunca hazırlanmaktadır. HASEL merkez mühendislik grubu, şantiye proje grubunun ihtiyaç duyduğu zamanlarda tüm tasarım işlerinin tamamlanmasında destek olur.

HASEL merkez mühendislik grubunun iş üretim kapasitesi irili ufaklı ortalama yıllık 10 adet olmaktadır. Ayrıca mühendislik grubu, uluslararası standartları (B.S., AMERİKAN, SNIP RUSSIAN, EN vs) yakından takip etmekte ve sözleşme şartlarına göre uygulamaktadır. HASEL, uluslararası projelerde ve bir çok yerli yabancı ortaklıklarla koordineli olarak çalışmaktadır.

TAAHHÜT ÇALIŞMALARI

HASEL, firma olarak ağırlıklı işleri taahhütler olmaktadır. Her türlü mekanik tesisat işlerini komple yapımını üstlenmektedir. Uygulama safhasında yatırımcıya kendi tecrübelerimizi de ekleyerek sistemlerle ilgili avantajlı ve ekonomik çözümler de sunmaktayız. Firma olarak iyi ilişkilerimizi de kullanarak malzemelerin temininde en kısa süreyi sağlayabiliyoruz.

Başlıca Mekanik tesisat konuları;

İŞLETMEYE ALMA ÇALIŞMALARI

Her türlü mekanik sistemin test edilmesi ve işletmeye alınması uygulama sonunda firmamız tarafından yapılmaktadır. Test prosedürleri de ilgili standartlara göre yapılmaktadır. Ayrıca tamamlanmış işler için, işletme ve eğitim hizmetlerinin pratik ve teorik olarak verilmesi sağlanmaktadır.

MEKANİK TESİSAT BAKIM HİZMETLERİ

Uygulamasını yapmış olduğumuz mekanik tesisat işlerin tümünün bakımını firma olarak yapabilme ekip ve kapasitedeyiz. Bunun için üretici firmaların garantileri de dikkate alınarak bakım hizmeti verilmektedir.
YANGIN
TESİSATI
SOĞUTMA
TESİSATI
HAVALANDIRMA
TESİSATI
ISITMA
TESİSATI
SIHHİ
TESİSAT
HASEL
KLİMA